Kapłani Parafii


Kapłani Parafii Greckokatolickiej w Wałczu:

ks. Teodor Markiw

Proboszcz w latach 1959-1974
ur. 09.03.1909 r.

  • Święcenia kapłańskie - 1934 r.
  • 1935 - 1936 - wikariusz w parafii Wołodź, dekanat Dynów
  • 1936 - 1947 - proboszcz parafii Wołodź, dekanat Dynów
  • 1946 - 1956 - więziony w polskich więzieniach, Rzeszów, Sztum, Barczewo, Strzelce Opolskie
  • 1956 - 1959 - przebywał na leczeniu w Pasłęku i w Sopocie
  • 1959 - 1974 - duszpasterz w greckokatolickich parafiach: Międzyrzecz, Skwierzyna, Osiecko, Gorzów Wlkp.
  • 1959 - 1974 - proboszcz parafii Wałcz
  • 4 lipca 1974 - umiera w Wałczu, pochowany na Cmentarzu rzymsko-katolickim w Wałczu (Dolne Miasto).

ks. Michał Doczyło

Wikariusz w latach 1959-1969
ur. 14.01.1898 r.

  • Świecenia kapłańskie - 15.02.1925 r.
  • 1925 - 1926 - Tarnawka, Dekanat Leżajski,
  • 1926 - 1931 - Dubriwka, Dekanat Leżajski,
  • 1931 - 1933 - Stare Seło, Dekanat Lubaczowski,
  • 1933 - 1935 - Stare Seło, Dekanat Lubaczowski,
  • 1935 - 1937 - Wilszanik, Dekanat Sambor,
  • 1937 - 1947 - Krywe, Dekanat Cisna,
  • 1947 - 1948 - więzień obozu w Jaworznie,
  • 1947 - 1969 - duszpasterz w Kościele Rzymskokatolickim w Skrzatuszu koło Wałcza,
  • 1959 - 1969 - duszpasterz w Kościele Greckokatolickim w Wałczu,
  • 1969 - 1977 - proboszcz grecko-katolickiej parafii w Trzebiatowie,
  • 22 grudnia 1980 r. - umiera w Dobrym Mieście.

ks. Jarosław Hrebeniak

Proboszcz w latach 1974-1983
ur. 25.07.1908 r.

  • Święcenia kapłańskie - 04.03.1934 r.
  • 1934 - 1936 - administrator w Jaworkach, dekanat Muszyński
  • 1947 - proboszcz w Banicy, dekanat Grybów
  • 1947 - 1948 - więzień obozu w Jaworznie
  • 1948 - 1974 - duszpasterz dla sióstr Urszulanek z Kościoła Rzymskokatolickego z okolic Wrocławia.
  • 1974 - 1983 - proboszcz greckokatolickich parafii w Wałczu i Barkowie
  • 22 września 1983 - umiera w Wałczu, pochowany grobowcu kanoników Kapituły Przemyskiej w Przemyślu

ks. Włodzimierz Pyrczak

Proboszcz w latach 1983-1985
ur. 24.09.1939 w Radawie

  • Święcenia kapłańskie - 19.06.1966 r.
  • 1966 - 1968 - administrator w parafiach Dobre Miasto, Pieniężno
  • Od 1969 r. duszpasterz na Pomorzu Zachodnim
  • Otwiera następujące parafie: Międzybórz (1969), Koszalin (1971), Ińsko (1972), Słupsk (1974), Drzewiany (1986)

Duszpasterz w następujących placówkach:

  • 1968 - 1985 - Szczecinek
  • 1974 - 1976 - Świdwin
  • 1974 - 1978, 1980 - 1985 - Sławno, Lębork, Słupsk
  • 1983 - 1985 - Wałcz
  • 1984 - 1985 - Bytów
  • 1968 - 2003 - Bobolice
  • 1986 - 2003 - Drzewiany
  • 1971 - 2003 - Koszalin
  • 1981 - 1988, 2001 - 2003 - dziekan koszaliński
  • 03.09.2003 - umiera w Zakopanym, pochowany w Koszalinie.

ks. Bogdan Hałuszka

Proboszcz w latach 1985-2001
ur. 05.06.1960 r.

  • 01.07.1984 r. świecenia kapłańskie
  • 1984 - 1985 - wikariusz w Koszalinie
  • 1985 - 2001 - proboszcz w parafiach Wałcz i Szczecinek
  • 1996 - 2001 - Dziekan koszalińskiego dekanatu
  • 2001 - 2003 - Proboszcz parafii katedralnej we Wrocławiu i Środzie Śląskiej
  • 2001 - Wikariusz Generalny diecezji Wrocławsko-Gdańskiej
  • 01.11.2003 - proboszcz w Koszalinie i Sławnie.
  • 01.11.2003 - 12.12.2004 - Dziekan koszalińskiego dekanatu.

ks. Ivan Seńkiv

Proboszcz: 27.01.2001 - 12.07.2001

ks. Arkadiusz Trochanowski

Proboszcz od 19.08. 2001
ur. 06.01.1973 w Szprotawie

  • Święcenia kapłańskie - 29.07.2000 r.
  • 1998 r. - uzyskanie stopnia magistra teologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  • 1998 - 2002 - studium licencjackie - Papieski Wydział Teologii we Wrocławiu
  • 2002 - uzyskanie stopnia - magister licencjat teologii - Wrocław
  • 2002 - 2004 - studium doktoranckie - PWT - Wrocław
  • 1999 - 2000 - Instytut Katechetyczno-Językowy - Gaming (Austria)
  • 29.07.2000 - przyjmuje święcenia kapłańskie we Wrocławiu
  • 2000 - 2001- wikariusz w parafiach: Wrocław, Środa Śląska, Oława, Oleśnica, Jelenia Góra, Wałbrzych
  • od 19.08.2001 - proboszcz w Wałczu i Szczecinku

Informacje


Nabożeństwa

  • Dni powszednie: 10:00
  • Niedziela: 10:00
  • Święta: 09:00
  • W tygodniu: 10:00 lub 17:00
    (po ogłoszeniu)

Adres Parafii

Dolne Miasto 26/3
78 - 600 Wałcz
tel. (67) 258 63 07

Adres Cerkwi:

ul. 12-go Lutego 3
78 - 600 Wałcz

Szukaj na stronie


Wstecz


» Kapłani


Dalej


» Powołania